Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zarządzanie majątkiem (wealth management)

Coraz popularniejsza staje się profesjonalizacja podejścia do zarządzania majątkiem, co jest wynikiem dynamicznego rozwoju obrotu gospodarczego. Zarządzanie majątkiem w XXI wieku oznacza konieczność budowy odpowiedniej infrastruktury prawnej, która – z jednej strony – zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa prawnego dla zgromadzonych aktywów (odpowiednia forma zarządzania, umowy, stosowanie zabezpieczeń prawnych) oraz przychodów, a – z drugiej strony – pozwoli, jeżeli taka jest wola osoby zarządzającej majątkiem, na najkorzystniejszą pod względem płynności i stabilności, w pełni kontrolowaną, sukcesję majątkowa.

Bieżące zarządzanie majątkiem

Budowa bezpiecznej infrastruktury prawnej przy inwestycjach w majątek, w tym nieruchomości, to podstawowe zadanie dla osoby dbającej o swoje interesy. Oznacza to konieczność przewidywania ewentualnych ryzyk inwestycyjnych (np. przy zawieraniu umów najmu) i zabezpieczenia na wypadek niewykonania zobowiązania przez drugą stronę transakcji. Bieżące zarządzanie majątkiem w praktyce to także działania związane z upłynnieniem majątku oraz inwestycjami w nowe aktywa. We wskazanym powyżej zakresie Kancelaria oferuje swoje doradztwo prawne, które może polegać m.in. na sporządzaniu analizy prawnej aktywa, w tym ryzyk o charakterze prawnym, wskazaniu na koszty podatkowe, sporządzaniu i opiniowaniu umów czy zaprojektowaniu zabezpieczeń dla transakcji.

Sukcesja majątkowa

Na pewnym etapie życia może pojawić się moment, gdy trzeba będzie zaplanować sukcesję majątkowa. Może odnosić się ona do prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej (np. przekazanie przedsiębiorstwa następnym pokoleniom), zgromadzonego majątku czy być związana po prostu z chęcią przygotowania się na nieoczekiwane zdarzenia (np. choroba, śmierć).

W takim przypadku najlepiej mieć przygotowane scenariusze związane z sukcesją majątkową. Pozwolą one na przebieg sukcesji w sposób wcześniej zaplanowany. Istotna jest indywidualizacja rozwiązań – inne działania  należy wdrożyć w sytuacji, gdy naszym celem jest sukcesja w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, a jeszcze inne, gdy chodzi o zabezpieczenie majątku na wypadek zdarzenia losowego.

Dla naszych Klientów przygotowujemy rozwiązania, które pozwolą na ochronę majątku i bezpieczne, bezkonfliktowe, zrealizowanie ich woli względem zgromadzonych dóbr. Im wcześniej klient zdecyduje się na takie rozwiązanie, tym lepiej będzie można zaplanować cały proces.

Wybrane usługi( zakres)

 • analiza prawna inwestycji

 • sporządzanie i opiniowanie umów

 • doradztwo prawne przy upłynnianiu majątku

 • doradztwo prawne przy nabywaniu majątku

 • doradztwo prawne przy zarządzaniu majątkiem

 • sukcesja majątkowa

 • przekształcenie przedsiębiorstwa

 • rozwiązania wdrażające sukcesorów do przedsiębiorstwa

 • sporządzenie testamentu

 • sporządzanie i opiniowanie umów z zakresu sukcesji majątkowej

Oferta dla klienta indywidualnego

 • null
  Kompleksowa analiza sprawy i pomoc w podjęciu decyzji
 • null
  Profesjonalizm świadczonych usług
 • null
  Reakcja na problem oraz monitoring przebiegu sprawy
 • null
  Obowiązek zachowania i ochrony tajemnicy zawodowej

Kontakt:

kancelaria@kancelariagorgol.pl
telefon: 508 399 084

  Formularz:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku realizacją wysyłanego zgłooszenia. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Patryk Gorgol działający pod firmą Kancelaria Prawna radca prawny Patryk Gorgol z siedzibą w Łomiankach

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  KONTAKT
  close slider

   Formularz:
   Na pierwszą wiadomość odpiszemy w ciągu 24 godzin

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych oraz Ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podane dane są dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo do dostępu do moich danych, możliwości ich poprawienia, sprostowania, żądania zaprzestania ich przetwarzania, przenoszenia oraz skargi do PUODO. Administratorem danych osobowych jest Patryk Gorgol prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Kancelaria Prawna radca prawny Patryk Gorgol z siedzibą w Łomiankach przy ul. Łąkowej 8/2, 05-092, Łomianki, NIP: 1181976980. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Polityka Prywatności.